۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1397/07/15 ترجمه انگليسي و عربي قانون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات منتشر شد
ترجمه انگليسي و عربي قانون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات منتشر شد
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ حسين انتظامي با اعلام اين خبر گفت: با توجه به سابقه و قدمت اين قانون در بسياري از كشورهاي دنيا و توجه نهادهاي بين المللي به اين موضوع ، ضروري است به ابعاد تاثيرگذار اين قانون در عرصه بين الملل نيز توجه داشته باشيم.
دبيركميسيون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات ادامه داد: در بسياري از جوامع از جمله كشورهاي اروپايي از 100سال پيش تا كنون در ارتباط با دسترسي آزاد به اطلاعات برنامه هاي خوبي به اجرا درآمده است و امروز در بيش از 100 كشور جهان قانون دسترسي آزاد به اطلاعات وجود دارد.
وي ادامه داد:  بر همين اساس و به منظور آشنايي بيشتر نهادهاي بين المللي ، صاحبنظران، علاقمندان و محققان فعال در اين حوزه با نحوه اجرا و تحقق اين قانون در كشورمان، در قدم اول ترجمه متن قانون و آئين نامه اجرائي به زبان انگليسي و عربي در دستور كار قرار گرفت.
انتظامي افزود: دسترسي آزاد به اطلاعات از فرآيندهاي دموكراسي به شمار مي رود و به شفاف‌سازي و رفع فساد كمك مي كند، جمهوري اسلامي نيز به عنوان يك نظام مردم سالار ديني به اين موضوع توجه جدي دارد.
وي ادامه داد: حق دسترسي آزاد به اطلاعات، مصداقي روشن از حقوق شهروندي به شمار مي رود كه اگر چه در ايران با تاخير اجرا شد اما ضرورت دارد تا در سايه تعامل دولت، نهادها، سازمان هاي مختلف زمينه تحقق و اجرائي شدن سريع تر آن فراهم شود.
شايان ذكر است همزمان  آيين نامه اجرايي ماده 8 اين قانون نيز به دو زبان انگليسي و عربي منتشر شد
 منبع :دبير خانه كميسيون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات
تعداد بازدید: 8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal