۱۳۹۸ پنج شنبه ۶ تير
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر سیاسی و انتخابات دفتر سیاسی و انتخابات
صفحه اصلی
1397/10/13 قاچاق فقط در مرزها اتفاق نمي افتد
قاچاق فقط در مرزها اتفاق نمي افتد
محمدرضا حسني مقدم، پيشگيري را مقدم بر درمان و مقابله دانست و تصريح كرد: هرچه در موضوع پيشگيري از وقوع قاچاق كار شده و اقدامات و برنامه ريزي هاي اساسي صورت گيرد، قطعاً از هزينه هاي مادي ، معنوي ، اجتماعي، سياسي و امنيتي كه در زمان مقابله بااين پديده شوم صرف مي شود ، كاسته خواهد شد.
سرپرست معاونت سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي، به نامگذاري سال جاري از سوي رهبر معظم انقلاب با عنوان "حمايت از كالاي ايراني" اشاره كرد و ادامه داد: تا هر زمان كه محصولات داخلي ما ناچيز شمرده شده و اجناس بي كيفيت تلقي شوند، اذهان به سمت استفاده از كالاي خارجي سوق داده خواهد شد و اين مهمترين و مهلك ترين ضربه اي است كه در اين زمينه به توليدكنندگان خواهد خورد.
حسني مقدم، با اشاره به منويات رهبر معظم انقلاب در حوزه قاچاق كالا و ارز ، گفت: اين كميسيون بايد با انسجام بخشي و هم افزايي بايد براي رسيدن به اهداف ابلاغي و برنامه هاي راهبردي ايشان در حوزه قاچاق كالا و ارز حركت كند.
رئيس كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان ، يادآورشد: تنها راه برون رفت از وضعيت فعلي در اين زمينه تعصبي است كه بايد نسبت به كالاي ايراني نشان دهيم ؛ از اين رو رسانه ها مي توانند محصولات با كيفيتي كه شاهد توليد آن در داخل هستيم را به جامعه و شهروندان معرفي كنند تا مردم با افتخار به فروشگاه ها و مراكز فروش مراجعه كرده و كالاي ايراني را خريداري نمايند.
حسني مقدم، با بيان اينكه امروزه همه دستگاه هاي نظام در برخورد و مبارزه با قاچاق كالا هم دل و يك صدا هستند، افزود: در حال حاضر 20 دستگاه اجرايي در قوه مجريه و قضائيه در حال برخورد و مبارزه با قاچاق كالا و ارز هستند.
وي خاطر نشان ساخت: در ماه هاي اخير به دليل افزايش قيمت ارز شاهد قاچاق سوخت از مرزهاي استان هستيم به طوري كه تنها در سه ماه گذشته مقادير قابل توجهي سوخت از كشور خارج شده است كه نشان مي دهد بايد تصميم جدي و اساسي در برخورد با اين پديده شوم اتخاذ كرد.
سرپرست معاونت سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار خراسان جنوبي، به بخشي از اقدامات دبيرخانه كميسيون مبارزه با قاچاق كالا در استان اشاره كرد و ادامه داد: برگزاري 4 جلسه تخصصي پيرامون بررسي و تعيين تكليف قضايي كالاي رسوب شده و تعيين تكليف 220 پرونده ، برگزاري 6 جلسه پيرامون تجديد نظرخواهي از آراء برائت يافته پرونده هاي قاچاق كالا و ارز، برگزاري 16 جلسه كارگروه زيرمجموعه كميسيون استان، برگزاري 4 جلسه كارگروه مبازره و پيشگيري از عرضه قاچاق فرآورده هاي نفتي، برگزاري 4 جلسه كارگروه مرزنشينان، برگزاري 5 جلسه تعيين نرخ مرزي فروش سوخت، برگزاري 2 جلسه پيرامون بررسي آخرين وضعيت نحوه پلاك گذاري ادوات كشاورزي، شناسايي و توقيف 753 فقره كارت هوشمند سوخت نفت و گاز مهاجر و سرگردان، از جمله اقدامات مهم دبيرخانه كميسيون در طي سال جاري بوده است.
حسني مقدم، به آمار كشفيات استان در 9 ماهه سال جاري نسبت به ميزان مشابه در سال قبل اشاره كرد و ادامه داد: از مجموع 23 قلم كالاي قاچاق در 6 قلم رشد داشته ايم؛ اين در حاليست كه در 17 مورد ديگر شاهد كاهش ميزان قاچاق بوده ايم.
رئيس كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان، به برخي از اين موارد اشاره كرد و ادامه داد: در فراورده هاي نفتي در 9 ماهه سال جاري نسبت به ميزان مشابه سال قبل 1137 درصد رشد داشته ايم؛ اين در حاليست كه در پارچه هاي مكشوفه شاهد رشد 456 درصدي نسبت به ميزان مشابه سال گذشته بوده ايم.
حسني مقدم، اظهار داشت: در بحث سيگار در 9 ماهه سال جاري شاهد رشد 101 درصدي بوده ايم ، اين در شرايطي است كه در موضوع تجهيزات پزشكي نيز شاهد رشد 301 درصدي ميزان كشفيات نسبت به ميزان مشابه سال قبل بوده ايم.
وي كل ارزش ريالي كشفيات در 9 ماهه سال گذشته را 6 ميليارد و 557 ميليون تومان ذكر كرد و افزود: اين ميزان در مدت مشابه سال جاري به 14 ميليارد و 612 ميليون تومان رسيده كه رشد 123 درصدي را نشان مي دهد.
 
تعداد بازدید: 8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal